Vím, že v dnešní době není příliš IN zaznamenávat, kolik toho utratíte či naopak vyděláte. Nicméně z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že mít o těchto záležitostech dobrý přehled, může měsíční rozpočet objektivně vylepšit a zejména se lépe můžete připravit na budoucnost. Ať už co se týče finanční rezervy, naplánování spoření na dovolenou, důchod atd. 

Existuje nespočet programů pro tyto účely. Sám používám Money Manager. Nicméně pokud si vystačíte s něčím jednoduchým a přehledným. Excel má zcela otevřené a snadno upravitelné prostředí. Nabízím zde ke stažení vlastní řešení (které jsem dříve používal) sledování příjmů a výdajů, které si snadno v Excelu můžete změnit, pokud by Vám zcela nevyhovovalo.  

Vzorce nejsou nijak uzamčené, takže můžete snadno zjistit, jak je vše propojené. Vzorce jsou připravené od roku 2016 až po rok 2025.

STÁHNOUT SEŠIT PRO SLEDOVÁNÍ PŘÍJMŮ A VÝDAJŮ 


 Takto vypadá 1. list pro podrobný přehled toho, co nakupujete nebo odkud pochází Vaše příjmy.  Přehledně sečte útraty a výdělky jak za celý měsíc, rok, tak i za jednotlivé položky.

 

 


Druhý list je pro zaznamenávání mzdy, jak hrubé tak i čisté.

 

 


Poslední 3. list slouží jako souhrn všech získaných údajů z předchozích tabulek. Nic zde nevyplňujete, jen sledujete porovnání hospodaření s ostatními roky.